Dzień Ziemi

28 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Najpierw uczniowie uczestniczyli w apelu podsumowującym akcje ekologiczne, które odbyły się w naszej szkole, a następnie - w festynie promującym zdrowe odżywianie.
Tegoroczne hasło naszego szkolnego Dnia Ziemi to "Lubimy rośliny", dlatego podczas festynu poszczególne klasy przygotowały potrawy z różnych grup roślin warzywnych m.in: warzyw liściowych, kapustnych, psiankowatych, strączkowych, dyniowatych, korzeniowych i innych.
Wręczone zostały także nagrody m. in. za konkursową RECYKLINGOWĄ ROŚLINĘ - model stworzony z surowców (odpadów) przetwarzalnych.
Część artystyczną przygotowały klasy 3c i 4d pod kierunkiem swoich wychowawców – p. Urszuli Skórskiej – Bingoraj i p. Ewy Tlałki.