Listy dla Ziemi 2017

Po raz kolejny bierzemy udział w  akcji, która  polega na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w klasach  W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W akcji łączymy tematykę niskiej emisji i gospodarki odpadami. Celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Ważnym elementem akcji jest przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez informowanie uczestników o szkodliwości palenia śmieci w piecach domowych.
Klasy 0 i I wykonują listy w formie rysunków, a klasy II i III piszą list. Bierzemy udział w konkursie na Najpiękniejszy lisy dla Ziemi. Na listy czekamy do 24 kwietnia.