ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Dnia 10.03.2017 roku w Naszej Szkole odbył się Światowy Dzień Matematyki. Dzięki inicjatywie bielskiego Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve ponad 2 100 szkół miało szansę wziąć w tym roku udział w Światowym Dniu Matematyki -  tym również i MY.

Na każdej przerwie w godzinach 845-1240 na I i II piętrze uczniowie mogli rozwiązywać zagadki/łamigłówki/sudoku o różnym stopniu trudności. Zdarzało się, iż nie nadążaliśmy z dokładaniem nowych zadań J. Uczniowie rozwiązywali zadania, gdzie tylko popadło: na parapecie, na podłodze czy też na kolanach.

W klasach IV-VI rozwiązano AŻ 500 zadań, a w klasach I-III 350 zadań.

Klasy, które rozwiązały najwięcej zagadek to 2G (93 poprawnych) oraz 5A (113 poprawnych).

Najlepszym zainteresowaniem w starszych klasach cieszyło się sudoku i przekładanie zapałek, a w klasach młodszych labirynty, kolorowanki matematyczne a także sudoku.

Zwieńczeniem dnia w starszych klasach był turniej matematyczny na lekcjach matematyki. Turniej składał się z 24 pytań, dotyczących głównego hasła dnia „Pieniądze to nie wszystko”. W każdej klasie nad zadaniami pracowano w zespołach. Pytania nie zawsze były oczywiste, ale uczniowie bardzo dobrze sobie z nimi poradzili.

Z każdej klasy został wyłoniony uczeń z największą liczbą poprawnie rozwiązanych zagadek, a oto wyniki:

II A: Jaśmina M.

II C: Hania K.

II E: Maciej G. i Antonina S.

II F: Antoni F. – D.

II G: Marcin D., Jerzy Z., Alicja P.

III B: Oliwia W.

III C: cała klasa

III D: Filip K.

IVA: Szymon K. i Ola C.

IVB: Maja P.

IVC: Nela B.

IVD: Michał J.

VA: Maria M.

VB: Ania G. i Natalia S.

VC: Emilia G.

VIA: Paulina Z.

VIB: Alicja M.

VID: Krzysztof F.

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY i cieszymy się z tak dużego zaangażowania w rozwiązywanie zadań. Mamy nadzieję, że Dzień Matematyki zapadł w Waszych sercach przełamując schemat nudności i nieprzydatności matematyki oraz wierzymy, że obchody Święta Królowej Nauk już na stałe zagoszczą w Naszej Szkole.

Nauczyciele matematyki