Turniej o tytuł Szachowego Mistrza Szkoły

We wtorek, 13 czerwca 2017 w Szkole Podstawowej nr 307 przy ulicy Barcelońskiej w Warszawie odbył się arcyciekawy turniej o tytuł szachowego mistrza tej placówki. Turniej był podzielony na dwie kategorie: dla klas I-III oraz IV-VI i odbywał się w tzw. "systemie szwajcarskim".
Zawody trwały kilka godzin i przebiegały w doskonałej sportowej atmosferze. Panowało ogromne skupienie i chęć pokonania przeciwnika wiedzą, sprytem i taktyką.
W klasach I-III wzięło udział 33 zawodników, w tym aż 11 dziewcząt.

Na podium stanęli:
1. Piotr Pietkiewicz
2. Karol Kubik
3. Bartek Aftyka
N
a ogromne wyróżnienie zasługują także: Ola Różalska - IV miejsce i Kuba Salamończyk - V miejsce.

W klasach IV-VI udział wzięło 18 zawodników, w tym dwie dziewczęta. Na podium stanęli:
1. Daniel Smarachański
2. Michał Rutkowski
3. Miłosz Łosiewicz

Na wyróżnienie zasługują także: Kuba Czarnowski, Łukasz Okowiak, Maciej Kupecki i Marian Zakrzewski.

Łącznie w zawodach wzięło udział 51 zawodników, w tym 13 dziewcząt. Duże zainteresowanie potwierdza sens organizacji takich turniejów i należy dołożyć wszelkich starań aby odbywały się cyklicznie i podnosić ich rangę. Wszystkim uczestnikom należą się duże brawa.