Mistrzostwa w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek

W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 mogli sprawdzić swoją wiedzę w pisemnym konkursie języka angielskiego - Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa angielskiego ale także umiejętnością logicznego myślenia. W konkursie wzięło udział 86 dzieci z klas 1-3.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego w naszej szkole a pomysłodawcą i autorem zadań była Aleksandra Baron.

Informacja o tym zdarzeniu została zauważona i rozpowszechniona na jednym z serii webinariów poświęconych realizacji nowej podstawy programowej w klasach 1-3 szkoły podstawowej: „The Die is Cast, Let’s Cross the Rubicon of the New Core Curriculum”.

Prowadząca szkolenie pani Katarzyna Ścibor pokazała zadania konkursowe zwracając szczególną uwagę na fakt, że poza kształceniem  umiejętności językowych, stwarzają one możliwość rozwijania   logicznego myślenia czy algorytmicznego podejścia do problemu. Szkolenie jest dostępne na stronie Pearson w sekcji Konferencje/szkolenia/ szkolenia online.

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.