Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 30.01. – 03.02. w naszej szkole będziemy obchodzić Tydzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji odbędzie się szereg działań mających na celu przybliżenie społeczności szkolnej problematyki specyficznych trudności w uczeniu zwanych dysleksją.
Na I piętrze obok gabinetu pedagoga szkolnego na tablicach umieszczone będą gazetki tematyczne:

• Gazetka przedstawiająca sylwetkę sławnej osoby z dysleksją. W tym roku bohaterem przewodnim jest Julian Tuwim.
  • Gazetka opisująca zagadnienie dysleksji.
Organizowane są konkursy:
  • Konkurs recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima”.
  • Konkurs na najciekawszą formę przestrzenną wykonaną z surowców wtórnych przedstawiającą dowolnie wybrany wyraz z trudnością ortograficzną.
Trzecioklasiści będą mogli wziąć udział w BIEGANYM DYKTANDZIE.
W czwartek w czasie przerw będzie można odwiedzić salę nr 14 i 40 w ramach „Dnia otwartego gabinetu terapeuty pedagogicznego” i grać w różne gry.
W oddziałach przedszkolnych dzieci z klas starszych będą czytały bajki w ramach akcji „Dzieci czytają dzieciom”.
Przez cały tydzień na świetlicy szkolnej dzieci będą mogły posłuchać wybranych utworów Juliana Tuwima czytanych przez wychowawców świetlicy oraz rozwiązywać ortograficzne łamigłówki, krzyżówki itp.