VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września obchodziliśmy w naszej Szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Jest to międzynarodowa akcja, której celem jest propagowanie w zabawowej formie nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, jak również uświadomienia wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W dniu tym w klasach III – VI zostały przeprowadzone egzaminy pisemne z tabliczki mnożenia – uczniowie, którzy zdali egzamin, otrzymali tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”.
Ponadto na przerwach wyznaczeni uczniowie przepytywali nauczycieli i innych pracowników szkoły i wręczali im certyfikaty „Eksperta tabliczki mnożenia”.
Na dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie klasy IV c i VI d zorganizowali „Osiedlowy Patrol Egzaminacyjny”. Egzaminatorzy i ich asystenci przepytywali napotkane osoby z tabliczki mnożenia. Akcja bardzo się podobała. Ludzie z chęcią odpowiadali na pytania.
Uczniowie byli zadowoleni z takiej lekcji matematyki i chcą, aby w przyszłym roku była ona dłuższa. Zobaczymy, co da się zrobić.