Warsztaty wychowawcze w klasach 4

W środę 23 listopada dla klasy 4a i 4d oraz 30 listopada dla klasy 5a i 4c zaplanowane zostały warsztaty wychowawcze „Rówieśnicza dobra zmiana” - profilaktyka przemocy rówieśniczej.
Zajęcia prowadzą trenerzy z Pracowni Profilaktyki i Terapii Dzieci i Młodzieży „Dobra zmiana”.
Tematyka zajęć:
Kształtowanie postawy tolerancji wobec innych, nauka komunikacji bez przemocy, zachęcanie do samodzielnego dokonywania wyborów zachowań właściwych dla bezpieczeństwa i zdrowia własnego oraz innych. Nauczenie dzieci, jak ze sobą żyć w zgodzie , jak dostrzegać, reagować i nie być obojętnym na krzywdę innych. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się, jak rozpoznawać przemoc werbalną i fizyczna, jak sobie z nią radzić i jak właściwie reagować na takie sytuacje.