"Ogarnij Inżynierię" - program innowacyjny w klasach 4

W roku 2015/2016 wzięliśmy udział w programie „Ogarnij Inżynierię”, skierowanym do uczniów klas 4 szkół podstawowych.
„Ogarnij Inżynierię” Fundacji Katalyst Engineering to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.
Przeprowadzone na lekcjach w klasach czwartych zajęcia dotyczyły  różnych form i źródeł energii, w szczególności energii wiatrowej. W oparciu o materiały dydaktyczne i sprzęt zapewniony przez Fundację uczniowie podczas lekcji wzbogacili swoją wiedzę na temat różnych rodzajów energii, sposobów jej pozyskiwania oraz konstruowali swoje modele turbin wiatrowych.
Fundacja bezpłatnie użyczyła drukarkę 3D na czas trwania modułu oraz przekazała szkole materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia zajęć inżynieryjnych. Z zajęć programowania w 3D skorzystały nie tylko klasy 4, ale także 5 i 6. Wkrótce program będzie realizowany w klasach piątych.