Warsztaty żywieniowe w ramach programu "Start po zdrowie"

Dnia 26.02 w klasach 4 i 5 odbyły się zajęcia pt. ,,Dylematy młodego konsumenta – czyli co kryje się w żywności” realizowane przez firmę Adam-Pol, przeprowadzone przez Panią dietetyk Paulinę Irisik.  Zajęcia były kontynuacją zeszłorocznych spotkań w ramach programu Start Po Zdrowie. Na zajęciach dzieci próbowały przeanalizować, jakie pokarmy są najlepsze dla ludzkiego organizmu (co jedli nasi przodkowie od setek tysięcy lat a co jemy obecnie), który produkt jest naturalny i jak go odróżnić od przetworzonego. Uczniowie uczyli się, jak się czyta etykiety, co oznacza kolejność pojawiania się składników w składzie, jak odróżnić sok owocowy od napoju lub co może ukryć się w parówce.
Dzieci nauczyły się rozróżniać wartościowe produkty żywnościowe, od tych pełnych cukru, tłuszczu i niekorzystnych substancji dodatkowych (odmierzały ilość cukru, która "ukryła” się w znanych i często przez nich lubianych: płatkach śniadaniowych, drożdżówkach, batonikach, jogurtach i napojach).
Uczniowie wykazali się wiedzą i zaangażowaniem – sami z ciekawością wyciągali produkty ze swoich plecaków, porównywali je i analizowali ich skład.