Występ szkolnego zespołu gitarowego na Festiwalu Mokotowa

Ranek 14 marca był dla nas wyjątkowy. 8:45 wyruszyliśmy do mokotowskiego Domu Kultury. Z gitarami na plecach i przysłowiową "duszą na ramieniu" szliśmy na przystanek. Niezbędne rekwizyty wraz z Natalką i jej Tatą, pojechały na miejsce samochodem. Byliśmy jednymi z pierwszych. Uczestnicy i widzowie jednocześnie, razem z opiekunami powoli zajmowali miejsca na sali. Robiło się coraz ciaaaśniej i cieplej. O 10:00 "zaczęło się". Powitania, pierwszy wykonawca... nie stawił się. Drugim okazaliśmy się "my". Na scenie musiało zmieścić się 12 osób z instrumentami, pulpitami... Przedstawiliśmy się i zaczęliśmy. Pierwsza "Barka", potem "Czarna krowa w kropki bordo". Nawet kręciła mordą i oczami - z pomocą Oli... Goście śpiewali z nami. Nie ustrzegliśmy się paru drobnych błędów, ale było dobrze. Oklaski... Później słuchaliśmy innych. Dwoje ostatnich, indywidualnych gitarzystów grało cudownie. Do końca tygodnia będziemy trwali w niepewności, jak jury oceniło nasz występ na Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa. Niezależnie od wyników "było warto".
Ewa Szymon