Zajęcia prozdrowotne "Śniadaniówka pełna zdrówka"

25 listopada 2015 r. w klasach 2 i 3 odbyły się zajęcia pt. "Śniadaniówka pełna zdrówka” realizowane przez firmę Adam-Pol, przeprowadzone przez Panią dietetyk Paulinę Irisik.  Zajęcia były kontynuacją zeszłorocznych spotkań w ramach programu Start Po Zdrowie. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, czy uczucie głodu jest człowiekowi potrzebne i czym zaspokajać mniejszy i większy głód. Nauczyły się rozróżniać wartościowe produkty żywnościowe od tych pełnych cukru, tłuszczu i niekorzystnych substancji dodatkowych.

Dzieci odmierzały ilość cukru, która "ukryła” się w znanych i często przez nich lubianych: płatkach śniadaniowych, drożdżówkach, batonikach, jogurtach i napojach. Uczniowie wykazali się wiedzą i zaangażowaniem – sami z ciekawością wyciągali produkty ze swoich plecaków, porównywali je i analizowali ich skład.