List Rady Rodziców do uczniów

Warszawa, dn. 9 maja 2016 r.

Drodzy Uczniowie,

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 10 czerwca b.r. odbędzie się w naszej Szkole Pierwszy Piknik Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców dla Dzieci i Szkoły.

Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim fantastyczna wspólna zabawa!

Przewidujemy wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych m.in: zabawy i konkursy z nagrodami, kiermasz książek, kawiarenkę z pysznościami i oczywiście NIESPODZIANKĘ na zakończenie.

Chcemy również, aby nasza wspólna zabawa zaowocowała powstaniem w naszej szkole specjalnej Sali do ćwiczeń dla wielu z Was. Ta sala nosi trudną nazwę: sala terapii integracji sensorycznej, ale tylko nazwa brzmi poważnie; spędzanie w niej czasu jest wyjątkowo przyjemne.
W takich salach znajdują się fantastyczne przyrządy do ćwiczeń, które wykonujecie z przyjemnością,
a te ćwiczenia z kolei przekładają się na lepsze wyniki w nauce i większą sprawność ruchową.

Musimy zdobyć pieniążki, aby taką salę wyposażyć. Zgłosiliśmy projekt na tę salę w budżecie partycypacyjnym (znowu trudne słowa), co oznacza, że bierzemy udział w konkursie, który wygra ten, kto zdobędzie najwięcej głosów. Mamy nadzieję, że nam się uda, ale sami nie damy rady… potrzebujemy Waszej pomocy! Musicie pomóc nam zebrać te głosy! Ważny jest każdy, Twój także! Możecie sami zagłosować na ten projekt! I trzeba to wszystkim powiedzieć!

Ogłaszamy zatem WIELKI KONKURS (oczywiście ze wspaniałymi nagrodami J) na najwspanialszy, najbardziej wyjątkowy, najlepiej informujący plakat o naszym pikniku i Sali do terapii integracji sensorycznej. Możecie pracować w grupach lub indywidualnie. Każda klasa wystawia do konkursu wybrane wspólnie z wychowawcą dwie najwspanialsze – Waszym zdaniem – prace, które wezmą udział w losowaniu nagród na Pikniku w dniu 10 czerwca. To Wy musicie powiedzieć Rodzicom, Babciom, Dziadkom, Ciociom, Wujkom, kolegom i wszystkim znajomym, dlaczego ta sala jest tak ważna dla Was samych czy Waszych kolegów.

Konkurs trwa do 31 maja. Wybrane prace będą wisiały do dnia pikniku na szybach przy wejściu
do szkoły, informując wszystkich wchodzących. Pozostałymi pracami (pewnie równie wspaniałymi) udekorujemy nasze szkolne korytarze.

Chcemy, aby to było wyjątkowe niezapomniane wydarzenie, w którym każdy z nas i Uczniów
i Rodziców będzie miał swój udział. Chcemy się dobrze bawić i jednocześnie mieć poczucie,
że zrobiliśmy coś fajnego i dobrego.

Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie. I już dzisiaj Wam dziękujemy.

Rada Rodziców SP 307