Śniadanie Daje Moc

6 listopada 2015 r. w naszej szkole uczniowie klas 1 – 3 obchodzili Dzień  Śniadanie Daje Moc. Jak wyglądały te działania promujące zdrowe odżywianie i konieczność spożywania śniadania?

Klasa 1d - wychowawczyni p. Izabela Urban
W piątek 6 listopada na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych klasa I d wspólnie przygotowała i zjadła pyszne i zdrowe śniadanie w ramach akcji Śniadanie daje moc. Dzieci tego dnia przyniosły do szkoły różne pokrojone warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, kiełki itp. Mamy naszych uczniów przygotowały zdrowe pasty do kanapek, m.in.: brokułową, groszkową, hummus, pastę na słodko. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, z jakich składników zostały wykonane oraz spróbować każdej z nich. Na śniadaniu uczniowie poznali wartości odżywcze wybranych warzyw i owoców oraz ich wpływ na zdrowie. Z pomocą obecnych na lekcji rodziców dzieci według przepisu wykonały własny hummus. Było pysznie, radośnie i zdrowo!

Klasa 1g - wychowawczyni p. Małgorzata Cieślik
Uczniowie wspólnie z wychowawcą i chętnymi rodzicami przygotowali drugie śniadanie w klasie. Spożywali pełnoziarniste pieczywo, wafle ryżowe, biały ser, wędlinę, ziarna, kiełki, owoce, orzechy i warzywa. Nie zapomniano też o świeżych ziołach. Każdy samodzielnie wykonywał zdrowe kanapki, które smakowały wybornie. Pierwszoklasiści tego dnia rozmawiali o zdrowym sposobie odżywiania i znaczeniu warzyw i owoców w ich diecie. Dzieci doszły do wniosku, że śniadanie rzeczywiście daje moc i jest bardzo ważnym posiłkiem dla dzieci i osób dorosłych. Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy 1 g pracowali w grupach i wykonywali plakaty na temat ,,Śniadanie daje moc”.

Klasa 2d - wychowawczyni - p. Magdalena Kłysz

Klasa 3c - wychowawczyni - p. Anna Mazur
W dniu 6.11.15 klasa 3c przygotowała wspólne śniadanie. Na stole znalazły się owoce, warzywa, kiełki, orzechy, wafle ryżowe, ziarna słonecznika i dyni oraz kanapki. Wszyscy wspólnie próbowali przyniesione smakołyki i rozmawiali o ważnej roli śniadania. Po raz kolejny uczniowie spędzili miło czas przy wspaniałym, wartościowym śniadaniu.