Nagroda Pegaza

Szkoła Podstawowa nr 307 została Laureatem Nagrody Pegaza 2015 przyznawanej przez Klub Gaja za szczególne osiągnięcia w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W zbiórce makulatury w ubiegłym roku nasi uczniowie przy wydatnej pomocy rodziców zebrali 8,5 tony makulatury. W akcji ogólnopolskiej wzięło udział 125 szkół i zebrano blisko 400 ton tego surowca. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcji i zapraszamy wkrótce do kolejnej jej edycji.

Akcja  Zbieraj makulaturę, ratuj konie to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym. Uczestnicy akcji  segregując odpady dbają o środowisko naturalne i pomagają potrzebującym zwierzętom – przeznaczonym na rzeź, chorym i zaniedbanym. W ostatniej edycji wspólnie uratowaliśmy kolejne 4 konie – Dancer Wilda, Venę, Parkura i Gasa. Wsparliśmy także leczenie i utrzymanie 15 innych koni Klubu Gaja: Pegaza, White Lady, Buby, Kasi, Premiery, Samsona, Sugara, Drumli, Antałka, Atlantyka, Gai, Normana, Magmy, Lukasa i Maksia.