Trzystasiódemka na Rajdzie Palmiry 2014

Tradycją naszej szkoły jest aktywny udział w corocznym Rajdzie  Palmiry. Reprezentanci wielu klas wraz z rodziną i opiekunami: paniami Katarzyną Mrowicką, Małgorzatą Szczęsną, Moniką Trzop oraz panem Waldemarem Królikowskim w sobotę 18 października 2014 r. pojechali dwoma autokarami do Puszczy Kampinoskiej.

W Dziekanowie Leśnym nauczyciel historii, pan Waldek, rozmawiał z dziećmi o Powstaniu Warszawskim,  ponieważ motywem przewodnim rajdu była 70. rocznica Powstania Warszawskiego. Rozdzieliliśmy się na dwie grupy: jedna szła krótszą trasą – 5 km, druga dłuższą- 12 km. Wszyscy spotkaliśmy się na polanie w Pociesze. Tam czekały atrakcje: ognisko, ściana wspinaczkowa, loterie, quizy, grochówka wojskowa, kiełbaska, zespół muzyczny...

Po apelu Jerzyków, w kolumnie, przeszliśmy na Cmentarz Palmiry. Tam odbył się apel poległych. Jak zwykle wiele emocji dzieciom dostarczyli żołnierze oddając salwę honorową. Uroczyście wyglądał cmentarz i światełka zniczy palące się w ciemności. Wieczorem wróciliśmy autokarami na Stegny.

Wielkie brawa dla najmłodszych uczestników 3 - letniego Jasia i 4 - letniego Czarka oraz sześciolatków z klasy 1a.

Małgorzata Szczęsna