Akcja Ekokącika "Psia kupka"

Akcja EKOKĄCIKA "Psia kupka"
Już od kilku lat, uczniowie z zajęć ekologiczno- twórczych "Ekokącik", na wiosnę, biorą udział w akcji dotyczącej popularyzacji zbierania kupek po swoim psie na naszym osiedlu.

W tym roku, w kwietniu, dzieci z kolorowymi kwiatami w dłoniach ruszyły do boju o czystość trawników. Rozmawiały z ludźmi o ich pupilach, a na końcu spotkania wręczały, własnoręcznie wykonane kwiaty, na którym był napis:

"My, uczniowie SP 307, mamy często warsztaty na świeżym powietrzu. Obserwujemy przyrodę, zbieramy kasztany, wypełniamy karty pracy. Często, pracując między drzewami, wchodzimy w psie kupki. Zdarzało się, że nasi koledzy mieli ubrudzone spodnie, kurtki, zeszyty. Dlatego prosimy- zbierajcie kupki po swoim piesku!!! Pozwólcie nam cieszyć się otaczający światem! Pozwólcie nam beztrosko biegać po naszym osiedlu, bez narażania się na brzydko pachnące "miny". A tym, którzy sprzątają po swoim psie dziękujemy za zbieranie kupek!! Jesteśmy bardzo wdzięczni!"

Dzieci z zajęć EKOKĄCIk i prowadząca warsztaty- Małgorzata Szczęsna