Wycieczka 4c i 4d do kina Muranów na Lekcję w kinie

Dnia 06.03.2015 r. klasy 4c i 4d uczestniczyły w lekcji w Kinie Muranów połączonej z projekcją filmu "Mecz życia" w reżyserii Katariny Launing.
Temat lekcji: Jak wałczyć z przeciwnościami losu? Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prelekcji przed seansem filmu.Rozmawiali, w jaki sposób można oswoić się z trudną sytuacją jaka może każdego z nas spotkać np. z niespodziewaną ciężką chorobą i jak ważne wtedy jest wsparcie i przyjaźń innych osób. W jaki sposób można walczyć z różnymi przeciwnościami losu i nie poddawać się w trudnych chwilach, które mogą nas spotkać w najmniej spodziewanym momencie.

Scenariusz filmu - "Mecz życia" opiera się na książce Jacques'a Vriensa. Niezwykła historia, która porusza temat radzenia sobie ze śmiertelną chorobą przez dzieci i dorosłych. Film opowiada historię Ani, która uwielbia grać w piłkę nożną. Jej kolega z klasy - Jonas - uważa, że nie jest to sport dla dziewczyn. Ania stara się udowadniać swojemu koledze, że nie ma racji. Z powodu nadmiernego krwawienia z nosa Ania zostaje poddana badaniom, które diagnozują białaczkę. Dziewczynka jednak nie traci
energii i optymizmu. Przez cały okres walki z ciężką chorobą, nawet podczas pobytu w szpitalu jest zaangażowana w rozgrywki piłkarskie. Podczas walki z chorobą wspierają ją dorośli i przyjaciele z klasy. Jak bliscy poradzą sobie z chorobą dziewczynki? Czy Jonas pokona swoje uprzedzenia?
Uczniowie po obejrzeniu filmu byli wzruszeni i zaskoczeni zakończeniem filmu.