Kwiecień - miesiąc pisania listów dla Ziemi

W tym tygodniu rozpoczynamy akcję Listy dla Ziemi. Akcja trwa od 14 do 30 kwietnia i biorą w niej udział uczniowie klas z 1-3. Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku.
Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w klasach. Tegoroczna edycja poświęcona jest ograniczeniu ilości śmieci oraz ekokonsumpcjonizmowi. Klasy 2 i 3 piszą listy, a klasy 1 mogą wykonać rysunek. Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i wspólnie z nimi zrealizują zadeklarowane działania. Najciekawszy list weźmie udział w konkursie Najpiękniejszy list dla Ziemi 2015.