Szkolny etap konkursu recytatorskiego Polskiej Poezji Religijnej

Dnia 2 października 2014 roku w naszej szkole odbył się  pierwszy z trzech etap konkursu recytatorskiego Polskiej Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa”.
Eliminacje szkolne pozwoliły wyłonić po trzech uczestników do etapu drugiego, w swojej kategorii wiekowej.
W jury zasiedli nauczyciele byli naszej szkoły: Pani Julita Nagel (katechetka), Pani Monika Babakow (polonistka), Pani Ewa Wilamowska (bibliotekarka).
Umiejętnością oczekiwaną były: dobór i zrozumienie tekstu, zaangażowanie emocjonalne, pomysłowość interpretacji, umiejętność prezentacji, nawiązanie kontaktu z publicznością, dykcja oraz opanowanie tekstu.
Dzieci zaprezentowały się wspaniale i opanowały bardzo dobrze tekst. Wszyscy wykazali się dobrze dopracowaną interpretację wiersza. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Weronika Dziklińska z 3b, Alicja Ciotucha z 3c, Marcela Zgadzaj z 3c, Joanna Dzieniszewska z 5a, Anna Niewiadomska z 5b i Julia Tymińska z 5b.
Następny etap (rejonowy) odbędzie się 18 października 2014 roku w godzinach 9.00-14.00 w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi przy ulicy Bema 73/75 w Warszawie. Szczegółowe informacje zostaną podane na stronie internetowej www.skarga.edu.pl do dnia 13 październik a 2014 roku.
GRATULUJEMY SERDECZNIE ZWYCIĘZCOM PIERWSZEGO ETAPU.
Ola Wagner z 5b