Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi, który corocznie obchodzimy 22 kwietnia, uczniowie klas IVa, IVb i IVd przygotowali występ dla swoich koleżanek, kolegów oraz grona pedagogicznego.
W części I uczniowie zabrali nas na wędrówkę po lesie podkreślając właściwe zachowanie podczas takich wycieczek. Przypomnieli, że przyroda żyje, czuje, leczy i kocha, a las jest domem zwierząt, które lubią ciszę i spokój, że należy żyć z przyrodą w zgodzie, szanować ją i nie zaśmiecać miejsc w których przebywamy.
Scenariusz części II powstał w wyniku realizacji projektu „Żywność i woda – podziel się!”. Koleżanki i koledzy zachęcali wszystkich do udziału w kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez głodu” zwracając uwagę na globalne zależności.  Opowiedzieli nam o tym, co mamy wspólnego z mieszkańcami małych wiosek w Syrii lub w Nigerii, uświadomili, że podejmując codzienne wybory wpływamy na sytuację ludzi mieszkających daleko od nas. W bardzo ciekawy sposób przypomnieli nam, że wiele produktów pochodzących z Afryki, Azji czy Ameryki Południowej zagościło już na stałe na naszych stołach i choć nie powinniśmy zupełnie z nich rezygnować to jednak podstawą naszej diety powinny być produkty lokalne. Zaznaczyli też, że te biedniejsze kraje, nazywane Krajami Globalnego Południa mają olbrzymi, choć często niedoceniany dorobek cywilizacyjny.