Wycieczka 4c do Pałacu Kazimierzowskiego

WYCIECZKA KLASY IV C DO PAŁACU KAZIMIERZOWSKIEGO
W związku z obchodami Święta Szkoły klasa IV c wzięła udział w wycieczce do Pałacu Kazimierzowskiego.
Celem  wycieczki było zapoznanie z historią Pałacu, w której kształtowaniu znaczną rolę odegrał nasz Patron, król Jan III Sobieski, a także podkreślenie znaczenia edukacji w rozwoju jednostkowym i państwowym.
Podczas zorganizowanego spaceru tematycznego po kampusie uniwersyteckim uczniowie zapoznali się z różnicami pomiędzy szkolnym, a uniwersyteckim systemem nauczania, a także entuzjastycznie uścisnęli dłoń studenta Staszka, który zgodnie z tradycją pomaga zdawać trudne egzaminy.
Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła ciekawie opowiedziana przez panią przewodnik historia miłości króla do Marii Kazimiery, a w niej informacje o zaszyfrowanym stylu miłosnych listów. Dowiedzieliśmy się m.in., o tym że słowo miłość  w korespondencji  zakochanej pary zostało zastąpione słowem pomarańcze.
W ramach podsumowania edukacyjnego spaceru uczniowie opracują plakaty przedstawiające Pałac Kazimierzowski, a także napiszą listy do Patrona, w których podzielą się własnymi  spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat wartości edukacji.